Kurs nurkowania – podstawowy stopień P1

Kurs basenowy P1 – zapisy ruszyły

Miłośników podwodnych przygód zapraszamy na kolejną edycję kursu basenowego P1 🙂 Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu - w poniedziałki na basenie w Pałacu Młodzieży od godziny 20.15. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o nurkowaniu koniecznie się z nami skontaktuj -...

Kurs podstawowy nurkowania na stopień P1

Twój pierwszy stopień nurkowy!

Stopień P1 w systemie szkolenia KDP/CMAS, daje Ci możliwość nurkowania w charakterze partnera nurkowego nurkowań do głębokości 20 m.

P1 to doskonałe przygotowanie do wykonywania nurkowań turystycznych w wymagających polskich wodach oraz ciepłych morzach i ocenach na całym świecie.

Na dowód ukończenia kursu, otrzymujesz „plastik” – legitymację KDP/CMAS P1, uprawniającą Cię do nurkowania na całym świecie.

Dlaczego warto zrobić kurs z nami?

Musisz pamiętać że nurkowanie jest zaliczane do tzw. sportów wysokiego ryzyka, dlatego ważne jest aby dobrze przygotować się samodzielnego nurkowania. Nasz kurs trwa semestr + obóz szkoleniowy – w tym czasie przekonasz się, jak fajne jest nurkowanie, ale również nauczymy Cię, jak zachować się w trudnych sytuacjach pod wodą.

Z

Intensywny kurs basenowy

Przygotowanie do nurkowania ze sprzętem trwa 1 semestr, około 12 zajęć basenowych.

Z

Stawiamy na bezpieczeństwo!

W trakcie kursu dużą uwagę przykładamy do zajęć i ćwiczeń z ratownictwa – dowiesz się o potencjalnych sytuacjach niebezpiecznych i jak się w nich zachować, także jak minimalizować wystąpienie trudnych sytuacji.

Z

Szkolimy już blisko 50 lat!

Jesteśmy najstarszym klubem nurkowym w Warszawie, który aktywnie prowadzi szkolenia.

Z

Obóz szkoleniowy

Zakończeniem i zaliczeniem kursu jest 7 dniowy obóz szkoleniowy z licznymi nurkowaniami w jeziorze pod okiem instruktorów. Możesz z nami zostać na staż nurkowy (II tydzień obozu) i dalej doskonalić swoje umiejętności, a także zrobić kursy specjalizacyjne np. płetwonurek nocny czy nawigator itp.

Etapy Kursu

ZAJĘCIA BASENOWE
I TEORETYCZNE

10  zajęć + 6 wykładów

Jest to pierwszy etap kursu nurkowania, realizowany z użyciem sprzętu podstawowego ABC (maska, płetwy, fajka – w trakcie kursu należy powyższy sprzęt zakupić, jednak do tej pory można korzystać z klubowego). Ostatnie spotkania to czas na zapoznanie się ze sprzętem nurkowym (tj: butla, automat oddechowy, czy KRW) w praktyce. Część w ABC odbywa się w Pałacu Młodzieży (głębokość do 5 m), natomiast część ze sprzętem nurkowym w basenie KEN. Zajęcia prowadzone są przez naszych instruktorów. Każdy uczestnik traktowany jest indywidualnie, dlatego nawet jeśli zdarzy Ci się opuścić zajęcia nie spowoduje to braków w szkoleniu!

W ramach szkolenia będziesz też uczestniczyć w wykładach teoretycznych z różnych dziedzin nurkowania, jak np.: fizyka nurkowania, hydrologia, rodzaje i odmiany sprzętu do nurkowania, zajęcia z komunikacji i znaków używanych pod wodą i inne.

Chcesz poznać szczegóły dotyczące szkolenia? Skontaktuj się z nami! O nurkowaniu możemy rozmawiać godzinami 🙂

Koszt: 950 zł

OBÓZ SZKOLENIOWY
W HARCERSKIM STYLU

7 dni z możliwością przedłużenia

Obóz odbywa się zwykle na przełomie czerwca i lipca, nad jeziorem Łęsk w miejscowości Kulka. To właśnie tu stawiasz swoje pierwsze nurkowe kroki pod czujnym okiem naszych instruktorów. Poznasz podwodną florę i faunę, a także przeżyjesz niezapomniane przygody – nie tylko nurkowe. Zapewniamy zakwaterowanie w namiotach harcerskich, sprzęt do nurkowania (poza ABC), fachową i troskliwą opiekę instruktorską oraz medyczną.
Więcej na temat obozu szkoleniowego, dowiesz się w dziale obóz szkoleniowy.

  • Szkolenie na stopień P1 odbywa się ZAWSZE w pierwszym tygodniu obozu.
  • Podczas obozu uczestnik kursu na stopień P1 zrealizuje minimum 10 nurkowań, dzięki czemu spędzi pod wodą 4-5h.
  • Koszt obozu szkoleniowego w 2024 r. na stopień P1 (w tym zakwaterowanie): 1900 zł 

 

WYMAGANIA KURSU:

  • Od kandydatów wymagamy minimum umiejętności pływania
  • Osoby zgłaszające się na kurs P1 część basenowa, muszą dostarczyć (najpóźniej do pierwszych zajęć z aparatami powietrznymi) zaświadczenie lekarskie o treści: “nie stwierdzam przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie nurkowania”
  • Osoby zgłaszające się na dalszą część kursu – Obóz szkoleniowy – muszą dostarczyć przed obozem zaświadczenie lekarskie z zewnątrz lub w przypadku osób pełnoletnich oświadczenie*
  • Zaliczenie każdego etapu, oraz wszystkich ćwiczeń warunkuje uzyskanie uprawnień płetwonurka KDP/CMAS P1

* zaznaczamy sobie prawo w niektórych przypadkach o przedstawienia zaświadczenia lekarskiego

Nie czekaj! Zapisz się na kurs już teraz.

Jeśli masz pytania - Zadzwoń!

Piotr Kowalski

tel. 602 809 429

Opinie:

Jestem bardzo zadowolony. Doceniam dokładność kursu nurkowania, dużą ilość uwagi poświęconą na bezpieczeństwo i partnerstwo nurkowania. W trakcie kursu ogromna ilość praktycznych i później przydatnych ćwiczeń. Obóz fantastyczny i wspaniała ekipa.

Jano

Kurs nurowaniach w stopniu P1 w pełni profesjonalny i na najwyższym poziomie.Miła atmosfera wśród pasjonatów nurkowania. Humor i rodzinna atmosfera.Lubimy wspólnie spędzać czas pod wodą i nad wodą.

Gurtek

„Kurs P1 CMAS prowadzony przez HKP WANDA cechuje się bardzo dużą starannością. Zajęcia praktyczne ze sprzętem poprzedzone były wykładami oraz zajęciami basenowymi, na których ćwiczyliśmy podstawy nurkowania i oswajaliśmy się z przebywaniem pod wodą. Duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo. Podczas zajęć i na obozie cały czas ktoś czuwał nad bezpieczeństwem, ponadto na obozie były zapewnione wszelkie środki mogące podnieść jego poziom – np. obecność lekarza obozowego, zestawy tlenowe…
Z czystym sumieniem mogę polecić kurs wszystkim, którzy chcą się nauczyć bezpiecznie nurkować.”

Dominik

Kurs bardzo mi się podobał, pełne zaangażowanie instruktorów i profesjonalizm w każdym calu, wspaniała atmosfera i ludzie, polecam każdemu, kto chciałby rozpocząć podwodną przygodę.

Paweł

Zamów dla bliskich kurs nurkowania w prezencie!

 

Najpiękniejszy prezent jaki możesz podarować drugiej osobie, to niezapomniane przeżycia i pasja.

Zamów wyjątkowy prezent – kurs nurkowania dla bliskiej Ci osoby!