Kurs nurkowania – podstawowy stopień P1

Kurs basenowy P1

Zapisy na edycję lutową sezonu 2022/2023 kursu basenowego P1 zostały zakończone. Nic straconego - w październiku ponownie ruszymy w nowej edycji :). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda nasz kurs P1, zajrzyj poniżej 🙂

Kurs podstawowy nurkowania na stopień P1

Twój pierwszy stopień nurkowy!

Stopień P1 w systemie szkolenia KDP/CMAS, daje Ci możliwość nurkowania w charakterze partnera nurkowego nurkowań do głębokości 20 m. Zdobycie tego stopnia stanowi potwierdzenie umiejętności nurkowych i gruntownej wiedzy na temat środowiska wodnego. .

P1 to doskonałe przygotowanie do wykonywania nurkowań turystycznych w wymagających polskich wodach oraz ciepłych morzach i ocenach na całym świecie.

Na dowód ukończenia szkolenia i zdania egzaminów, otrzymujesz „plastik” – legitymację KDP/CMAS P1, uprawniającą Cię do nurkowania na całym świecie.

9

Nurkowanie w charaktrze partnera nurkowego.

.

9

Nurkowanie w dzień.

.

9

Do głębokości 20 m.

.

9

Nurkowanie z wykorzystaniem powietrza.

.

Dlaczego warto to zrobić z nami?

Musisz pamiętać że nurkowanie jest zaliczane do tzw. sportów wysokiego ryzyka, dlatego ważne jest aby dobrze przygotować się samodzielnego nurkowania. Nasz kurs trwa semestr + obóz szkoleniowy – w tym czasie jesteśmy w stanie przygotować Cię w taki sposób abyś wiedział jak poprawnie nurkować, aby przekazać Ci wiedzę o potencjalnych zagrożeniach oraz jak zachować się w trudnych sytuacjach pod wodą.

Z

Kurs trwa 12 spotkań basenowych.

Przygotowanie do nurkowania ze sprzętem trwa 1 semestr.

Z

Nasz kurs nurkowania nastawiony jest na bezpieczeństwo!

W trakcie kursu dowiedz się o potencjalnych sytuacjach niebezpiecznych i jak się w nich zachować.

Z

Ratownictwo

Na naszym kursie szczególną uwagę przykładamy do bezpieczeństwa. Dowiesz się jak planować nurkowania i je zabezpieczać – jak minimalizować prawdopodobieństwo trudnych sytuacji. Dużą uwagę także przykładamy do zajęć i ćwiczeń z ratownictwa.

Z

Szkolimy już ponad 40 lat!

Jesteśmy najstarszym klubem nurkowym w Warszawie, który aktywnie prowadzi szkolenia.

Z

Obóz szkoleniowy

Zakończeniem i zaliczeniem kursu jest 7 dniowy obóz szkoleniowy z licznymi nurkowaniami w jeziorze pod okiem instruktorów.

Z

Dalsze możliwości rozwoju.

Możesz z nami zostać na staż nurkowy (drugi tydzień obozu) gdzie będziesz mógł dalej doskonalić swoje umiejętności a także zdać egzaminy na specjalizacje np. płetwonurek nocny, płetwonurek nawigator itp.

Etapy Kursu

ZAJĘCIA BASENOWE

12  zajęć*

Jest to pierwszy etap kursu nurkowania, realizowany z użyciem sprzętu podstawowego ABC (maska, płetwy, fajka – w trakcie kursu należy powyższy sprzęt zakupić, jednak do tej pory można korzystać z klubowego). Dwa ostatnie spotkania to czas na zapoznanie się ze sprzętem nurkowym (takim jak: butla, automat oddechowy, czy KRW) w praktyce.  Zajęcia prowadzone są przez instruktorów płetwonurkowania. Każdy uczestnik traktowany jest indywidualnie, dlatego nawet jeśli zdarzy Ci się opuścić zajęcia nie spowoduje to braków w szkoleniu!

*w razie konieczności instruktor może zaproponować dodatkowe zajęcia

Chcesz poznać szczegóły dotyczące terminów i lokalizacji spotkań? Skontaktuj się z nami!

Koszt zajęć basenowych: 680 zł.

WYKŁADY:

6 wykładów

W ramach szkolenia będziesz też uczestniczyć w wykładach teoretycznych, w trakcie których przybliżymy Ci różne dziedziny nurkowania. Będą to między innymi: fizyka nurkowania, zajęcia z hydrologii, zajęcia w trakcie których poznasz różne rodzaje i odmiany sprzętu do nurkowania, zajęcia z komunikacji i znaków używanych pod wodą i inne.

Wykłady odbywają się przed obozem szkoleniowym, w terminach odpowiadających uczestnikom kursu.

Koszt zajęć teoretycznych (z podręcznikiem): 200 zł.

OBÓZ SZKOLENIOWY:

7 dni z możliwością przedłużenia

Obóz odbywa się zwykle na przełomie czerwca i lipca, nad jeziorem Łęsk w miejscowości Kulka. Obóz rozbity będzie na polu namiotowym nad samym brzegiem jeziora. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach tzw „dziesiątkach”. Każda osoba otrzyma łóżko, tzw. „kanadyjkę”, materac, koc, sprzęt do nurkowania (poza ABC), fachową i troskliwą opiekę instruktorską oraz medyczną.
HKP WANDA dysponuje własnym sprzętem pływającym (łódź i pontony), posiadamy własne sprężarki (nabijanie butli). Nasze szkolenia obejmują wszystkie stopnie KDP/CMAS. Więcej na temat obozu szkoleniowego, dowiesz się w dziale „obóz szkoleniowy„.

W 2023 r. obóz szkoleniowy wstępnie zaplanowany jest w dniach 1 lipca – 15 lipca.

  • Szkolenie na stopień P1 odbywa się w pierwszym tygodniu obozu, czyli 1-9.07.2023 r.
  • Podczas obozu uczestnik kursu na stopień P1 zrealizuje minimum 10 nurkowań, dzięki czemu spędzi pod wodą 4-5h.
  • Koszt obozu szkoleniowego na stopień P1: 1750 zł
  • Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2023 r.
  • W drugim tygodniu realizowane są szkolenia na stopnie P2 i P3, szkolenia specjalizacyjne oraz staże międzystopniowe.

 

WYMAGANIA KURSU:

  • Od kandydatów wymagamy minimum umiejętności pływania
  • Osoby zgłaszające się na kurs P1 część basenowa, muszą dostarczyć (najpóźniej do pierwszych zajęć z aparatami powietrznymi) zaświadczenie lekarskie o treści: “nie stwierdzam przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie nurkowania”
  • Osoby zgłaszające się na dalszą część kursu – Obóz szkoleniowy – muszą dostarczyć przed obozem zaświadczenie lekarskie z zewnątrz lub w przypadku osób pełnoletnich oświadczenie*
  • Zaliczenie każdego etapu, oraz wszystkich ćwiczeń warunkuje uzyskanie uprawnień płetwonurka KDP/CMAS P1

* zaznaczamy sobie prawo w niektórych przypadkach o przedstawienia zaświadczenia lekarskiego

Nie czekaj! Zapisz się na kurs już teraz.

Jeśli masz pytania - Zadzwoń!

Piotr Kowalski

tel. 602 809 429

Zamów dla bliskich kurs nurkowania w prezencie!

 

Najpiękniejszy prezent jaki możesz podarować drugiej osobie, to niezapomniane przeżycia i pasja.

Zamów wyjątkowy prezent – kurs nurkowania dla bliskiej Ci osoby!

Opinie:

Jestem bardzo zadowolony. Doceniam dokładność kursu nurkowania, dużą ilość uwagi poświęconą na bezpieczeństwo i partnerstwo nurkowania. W trakcie kursu ogromna ilość praktycznych i później przydatnych ćwiczeń. Obóz fantastyczny i wspaniała ekipa.

Jano

Kurs nurowaniach w stopniu P1 w pełni profesjonalny i na najwyższym poziomie.Miła atmosfera wśród pasjonatów nurkowania. Humor i rodzinna atmosfera.Lubimy wspólnie spędzać czas pod wodą i nad wodą.

Gurtek

„Kurs P1 CMAS prowadzony przez HKP WANDA cechuje się bardzo dużą starannością. Zajęcia praktyczne ze sprzętem poprzedzone były wykładami oraz zajęciami basenowymi, na których ćwiczyliśmy podstawy nurkowania i oswajaliśmy się z przebywaniem pod wodą. Duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo. Nie ogranicza się to tylko do przygotowania teoretycznego – podczas zajęć i na obozie cały czas ktoś czuwał nad bezpieczeństwem, ponadto na obozie były zapewnione wszelkie środki mogące podnieść poziom bezpieczeństwa – np. obecność lekarza obozowego, zestawy tlenowe…
Z czystym sumieniem mogę polecić kurs wszystkim, którzy chcą się nauczyć bezpiecznie nurkować.”

Dominik

Kurs bardzo mi się podobał, pełne zaangażowanie instruktorów i profesjonalizm w każdym calu, wspaniała atmosfera i ludzie, polecam każdemu, kto chciałby rozpocząć podwodną przygodę.

Paweł