Kurs nurkowania – podstawowy stopień P1

Zapisy na kurs basenowy P1 rozpoczęte! Zapraszamy!

Już w lutym rusza I etap szkolenia na P1 KDP CMAS. Na zgłoszenia czekamy do końca lutego 2023 r. Pierwsze zajęcia na basenie startują 9. lutego, a spotykamy się na Inflanckiej o godz. 20. Jeśli posiadasz maskę do nurkowania fajkę i płetwy to zabierz je ze sobą, jeśli...

Zapisy na kurs nurkowania P1, sezon 2022/2023 otwarte. Zapraszamy!

Już w październiku rozpoczynamy I etap szkolenia na P1 KDP CMAS. Chętnych zapraszamy na pierwsze zajęcia na basenie, które startują 06.10 2022 (czwartek) na Inflanckiej o godz. 20. Jeśli posiadasz maskę do nurkowania fajkę i płetwy to zabierz je ze sobą, jeśli nie...

Kurs P1 w sezonie 2022 – 2023

Najbliższy kurs nurkowania na stopień podstawowy P1 planowany jest od października 2022 roku. Osoby chętne zapraszamy do kontaktu.

Kurs podstawowy nurkowania na stopień P1

Twój pierwszy stopień nurkowy!

Stopień P1 w systemie szkolenia KDP/CMAS, daje Ci możliwość nurkowania w charakterze partnera nurkowego nurkowań do głębokości 20 m. Zdobycie tego stopnia stanowi potwierdzenie umiejętności nurkowych i gruntownej wiedzy na temat środowiska wodnego. .

P1 to doskonałe przygotowanie do wykonywania nurkowań turystycznych w wymagających polskich wodach oraz ciepłych morzach i ocenach na całym świecie.

Na dowód ukończenia szkolenia i zdania egzaminów, otrzymujesz „plastik” – legitymację KDP/CMAS P1, uprawniającą Cię do nurkowania na całym świecie.

9

Nurkowanie w charaktrze partnera nurkowego.

.

9

Nurkowanie w dzień.

.

9

Do głębokości 20 m.

.

9

Nurkowanie z wykorzystaniem powietrza.

.

Dlaczego warto to zrobić z nami?

Musisz pamiętać że nurkowanie jest zaliczane do tzw. sportów wysokiego ryzyka, dlatego ważne jest aby dobrze przygotować się samodzielnego nurkowania. Nasz kurs trwa semestr + obóz szkoleniowy – w tym czasie jesteśmy w stanie przygotować Cię w taki sposób abyś wiedział jak poprawnie nurkować, aby przekazać Ci wiedzę o potencjalnych zagrożeniach oraz jak zachować się w trudnych sytuacjach pod wodą.

Z

Kurs trwa 12 spotkań basenowych.

Przygotowanie do nurkowania ze sprzętem trwa 1 semestr.

Z

Nasz kurs nurkowania nastawiony jest na bezpieczeństwo!

W trakcie kursu dowiedz się o potencjalnych sytuacjach niebezpiecznych i jak się w nich zachować.

Z

Ratownictwo

Na naszym kursie szczególną uwagę przykładamy do bezpieczeństwa. Dowiesz się jak planować nurkowania i je zabezpieczać – jak minimalizować prawdopodobieństwo trudnych sytuacji. Dużą uwagę także przykładamy do zajęć i ćwiczeń z ratownictwa.

Z

Szkolimy już ponad 40 lat!

Jesteśmy najstarszym klubem nurkowym w Warszawie, który aktywnie prowadzi szkolenia.

Z

Obóz szkoleniowy

Zakończeniem i zaliczeniem kursu jest 7 dniowy obóz szkoleniowy z licznymi nurkowaniami w jeziorze pod okiem instruktorów.

Z

Dalsze możliwości rozwoju.

Możesz z nami zostać na staż nurkowy (drugi tydzień obozu) gdzie będziesz mógł dalej doskonalić swoje umiejętności a także zdać egzaminy na specjalizacje np. płetwonurek nocny, płetwonurek nawigator itp.

Etapy Kursu

ZAJĘCIA BASENOWE

12  zajęć*

Jest to pierwszy etap kursu nurkowania, realizowany z użyciem sprzętu podstawowego ABC (maska, płetwy, fajka – w trakcie kursu należy powyższy sprzęt zakupić, jednak do tej pory można korzystać z klubowego). Dwa ostatnie spotkania to czas na zapoznanie się ze sprzętem nurkowym (takim jak: butla, automat oddechowy, czy KRW) w praktyce.  Zajęcia prowadzone są przez instruktorów płetwonurkowania. Każdy uczestnik traktowany jest indywidualnie, dlatego nawet jeśli zdarzy Ci się opuścić zajęcia nie spowoduje to braków w szkoleniu!

*w razie konieczności instruktor może zaproponować dodatkowe zajęcia

Chcesz poznać szczegóły dotyczące terminów i lokalizacji spotkań? Skontaktuj się z nami!

Koszt zajęć basenowych: 680 zł.

WYKŁADY:

6 wykładów

W ramach szkolenia będziesz też uczestniczyć w wykładach teoretycznych, w trakcie których przybliżymy Ci różne dziedziny nurkowania. Będą to między innymi: fizyka nurkowania, zajęcia z hydrologii, zajęcia w trakcie których poznasz różne rodzaje i odmiany sprzętu do nurkowania, zajęcia z komunikacji i znaków używanych pod wodą i inne.

Wykłady odbywają się przed obozem szkoleniowym, w terminach odpowiadających uczestnikom kursu.

Koszt zajęć teoretycznych (z podręcznikiem): 200 zł.

OBÓZ SZKOLENIOWY:

7 dni z możliwością przedłużenia

Obóz odbywa się zwykle na przełomie czerwca i lipca, nad jeziorem Łęsk w miejscowości Kulka. Obóz rozbity będzie na polu namiotowym nad samym brzegiem jeziora. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach tzw „dziesiątkach”. Każda osoba otrzyma łóżko, tzw. „kanadyjkę”, materac, koc, sprzęt do nurkowania (poza ABC), fachową i troskliwą opiekę instruktorską oraz medyczną.
HKP WANDA dysponuje własnym sprzętem pływającym (łódź i pontony), posiadamy własne sprężarki (nabijanie butli). Nasze szkolenia obejmują wszystkie stopnie KDP/CMAS. Więcej na temat obozu szkoleniowego, dowiesz się w dziale „obóz szkoleniowy„.

W 2023 r. obóz szkoleniowy wstępnie zaplanowany jest w dniach 1 lipca – 15 lipca.

  • Szkolenie na stopień P1 odbywa się w pierwszym tygodniu obozu, czyli 1-9.07.2023 r.
  • Podczas obozu uczestnik kursu na stopień P1 zrealizuje minimum 10 nurkowań, dzięki czemu spędzi pod wodą 4-5h.
  • Koszt obozu szkoleniowego na stopień P1: 1750 zł
  • Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2023 r.
  • W drugim tygodniu realizowane są szkolenia na stopnie P2 i P3, szkolenia specjalizacyjne oraz staże międzystopniowe.

 

WYMAGANIA KURSU:

  • Od kandydatów wymagamy minimum umiejętności pływania
  • Osoby zgłaszające się na kurs P1 część basenowa, muszą dostarczyć (najpóźniej do pierwszych zajęć z aparatami powietrznymi) zaświadczenie lekarskie o treści: “nie stwierdzam przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie nurkowania”
  • Osoby zgłaszające się na dalszą część kursu – Obóz szkoleniowy – muszą dostarczyć przed obozem zaświadczenie lekarskie z zewnątrz lub w przypadku osób pełnoletnich oświadczenie*
  • Zaliczenie każdego etapu, oraz wszystkich ćwiczeń warunkuje uzyskanie uprawnień płetwonurka KDP/CMAS P1

* zaznaczamy sobie prawo w niektórych przypadkach o przedstawienia zaświadczenia lekarskiego

Nie czekaj! Zapisz się na kurs już teraz.

Jeśli masz pytania - Zadzwoń!

Piotr Kowalski

tel. 602 809 429

Zamów dla bliskich kurs nurkowania w prezencie!

 

Najpiękniejszy prezent jaki możesz podarować drugiej osobie, to niezapomniane przeżycia i pasja.

Zamów wyjątkowy prezent – kurs nurkowania dla bliskiej Ci osoby!

Opinie:

Jestem bardzo zadowolony. Doceniam dokładność kursu nurkowania, dużą ilość uwagi poświęconą na bezpieczeństwo i partnerstwo nurkowania. W trakcie kursu ogromna ilość praktycznych i później przydatnych ćwiczeń. Obóz fantastyczny i wspaniała ekipa.

Jano

Kurs nurowaniach w stopniu P1 w pełni profesjonalny i na najwyższym poziomie.Miła atmosfera wśród pasjonatów nurkowania. Humor i rodzinna atmosfera.Lubimy wspólnie spędzać czas pod wodą i nad wodą.

Gurtek

„Kurs P1 CMAS prowadzony przez HKP WANDA cechuje się bardzo dużą starannością. Zajęcia praktyczne ze sprzętem poprzedzone były wykładami oraz zajęciami basenowymi, na których ćwiczyliśmy podstawy nurkowania i oswajaliśmy się z przebywaniem pod wodą. Duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo. Nie ogranicza się to tylko do przygotowania teoretycznego – podczas zajęć i na obozie cały czas ktoś czuwał nad bezpieczeństwem, ponadto na obozie były zapewnione wszelkie środki mogące podnieść poziom bezpieczeństwa – np. obecność lekarza obozowego, zestawy tlenowe…
Z czystym sumieniem mogę polecić kurs wszystkim, którzy chcą się nauczyć bezpiecznie nurkować.”

Dominik

Kurs bardzo mi się podobał, pełne zaangażowanie instruktorów i profesjonalizm w każdym calu, wspaniała atmosfera i ludzie, polecam każdemu, kto chciałby rozpocząć podwodną przygodę.

Paweł