Schemat szkolenia KDP / CMAS

Poniżej znajdziesz opis stopni nurkowych, oraz schemat szkolenia nurkowego w organizacji KDP / CMAS. Schemat uwzględnia również specjalizacje, w których możesz rozwijać swoje podwodne umiejętności.

Więcej informacji o opisach poszczególnych stopni, oraz pionów: podstawowego, rekreacyjnego, a także technicznego, znajdziesz na stronie KDP / CMAS:

KDP / CMAS – materiały szkoleniowe

W klubie nurkowym HKP Wanda oprócz szkolenia na stopień płetwonurka P1, szkolimy także na stopnie płetwonurka P2 i P3 KDP/CMAS oraz na niektóre stopnie specjalistyczne.

P1 - Płetwonurek KDP/CMAS * (P1)

To pierwszy samodzielny stopień nurkowy. Umożliwia nurkowanie do głębokości 20 m w charakterze partnera nurkowego. Daje dobre przygotowanie do nurkowania turystycznego.

P2 - Płetwonurek KDP/CMAS ** (P2)

Stopień P2 daje możliwość bezpiecznego nurkowania do głębokości 40 m z możliwością dekompresji. Ten stopień daje także gruntowną wiedzę jak pomóc innym nurkom w razie problemów ze sprzętem lub zdrowotnych.

P3 - Płetwonurek KDP/CMAS *** (P3)

To najwyższy stopień rekreacyjny i pierwszy krok na tzw. ścieżce zawodowej. Stopień P3 świadczy o bardzo wysokich umiejętnościach nurkowych i unikalnej wiedzy. Dedykowany dla płetwonurków, którzy chcą nauczyć się pracy z ludźmi – zarządzania nurkowaniami oraz dbania o bezpieczeństwo uczestników na różnego typu wyjazdach nurkowych.

M - Stopnie instruktorskie

Źródło: KDP / CMAS